-->

Wkładki ortopedyczne Formthotics informacje o produkcie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą terapii poprzez profesjonalne termoplastyczne wkładki ortopedyczne FORMTHOTICS dostosowywane zawsze indywidualnie do Twoich stóp
Formthotics wywodzi się z Nowej Zelandii. Są to modelowane termicznie wkładki, tworzone indywidualnie dla każdego pacjenta. Wkładki wykonywane są z pianki o różnej gęstości i w różnych kształtach dla każdego typu stopy i obuwia. Jest to pianka polietylenowa Formax, która zachowuje nadany kształt dłużej, lepiej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne. Jest ona: wodoodporna, bardzo lekka absorbująca wstrząsy antybakteryjna i antygrzybiczna Wkładki te można w każdej fazie leczenia przemodelować, co daje zarówno pacjentowi, fizjoterapeucie oraz lekarzowi pełną możliwość kontroli i korekty w zależności od potrzeb.
Wkładki Formthotics są biomechanicznie skonstruowane do podpierania naturalnego kształtu stopy, pomagają w korekcji i kontrolowaniu wielu problemów w obrębie kończyn dolnych, kręgosłupa i innych.
WSKAZANIA
Precyzyjna diagnoza, leczenie uszkodzonych tkanek, korekcja zaburzeń równowagi mięśnowo-szkieletowej, prawidłowo prowadzone leczenie ortopedyczne oraz rehabiltacja – to elementy niezbędne w kompleksowym procesie leczenia pacjenta. Dysfunkcje biomechaniczne są znaczącym czynnikiem we wszystkich niżej wymienionych stanach chorobowych. Zastosowanie wkładek termoplastycznych w każdej fazie leczenia dopelnia ten proces. Przykładowe schorzenia w obrębie kończyn dolnych: płaskostopie poprzeczne płaskostopie podłużne ostroga piętowa halluksy stopa cukrzycowa zapalenie rozcięgna podeszwowego, odciski, modzele nawracajace skręcenie złamania kości stępu bolesność i obrzęki mięśni piszczelowych w zespole przeciążeniowym zapalenie ścięgien Achillesa Inne stany chorobowe: dysfunkcja stawu krzyżowo-biodrowego różnica w długości kończyn dolnych bóle kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, powiązane z dysfunkcją chodu podatność na pojawienie zespołów przeciążeniowych.Wkładki ortopedyczne FORMTHOTICS dzięki pełnemu kontaktowi ze stopą skutecznie usprawniają neuromotoryczną i biomechaniczną czynność układu kostno-szkieletowego .

Wkładki ortopedyczne FORMTHTICS dla sportowców: chodziarzy, biegaczy, lekkoatletów, piłkarzy i in. (zarówno amatorów, jak i profesjonalistów) Wkładki dla spotrowców to w ostatnim czasie bardzo uznany i poszukiwany produkt na rynku. W naszej ofercie posiadamy kilka modeli wkładek, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Konstrukcja wkładek zachowuje wszystkie niezbędne wcięcia oraz wypukłości zapewniające prawidłową biomechanikę stawu skokowego w trakcie biegu i chodu sportowego, a odpowiednio dobrana gęstość pianki doskonale amortyzuje wszelkie wstrząsy dając taki komfort poruszania się, każdy trening staje się jeszcze większą przyjemnością. Bardzo wiele osób po wypróbowaniu tego modelu chce je mieć także w butach do codziennego użytku.  

Podczas diagnostyki w naszym gabinecie dowiadujemy się jakiej korekty wymaga każda ze stóp. Mając wkładki zaprojektowane indywidualnie będziemy mieli pewność, że korekta jest pełna, dostosowana w 100% do potrzeb każdego pacjenta. Skorygujemy wszelkie dysfunkcje ruchowe wynikające z zaburzen biomechaniki chodu i biegu. Zapewnimy sobie warunki do lepszych osiągnięć Zwiększymy komort treningowy


ZAPRASZAMY wszystkich pasjonatów sportu na pełną diagnostykę narządu ruchu oraz dobór odpowiednich wkładek Formthotics - treningowych, profilaktycznych i korekcyjnych.


Profil działalności gabinetu

 

Na skróty

  • Godziny pracy gabinetu

    Poniedziałek. 10.00 - 18.00 Wtorek 10.00 - 14.00
    Czwartek 10.00 - 18.00
    Piątek 10.00 - 14.00

    Rejestracja tel 720 816 916
  • rejestracja/pytania e-mail